piątek, 25 marca 2016

Czekoladowe lody (z kalafiora)

Lody z KALAFIORA?! Brzmi okropnie, wiem... :) Ale tak na serio - mrożony kalafior nie ma żadnego konkretnego smaku. Czekoladowa odżywka i kakao robią swoje i zmieniają to nijakie warzywo w super deser ze znikomą ilością kalorii. 

Moje 5-letnie dziecko, nie jedzące praktycznie żadnych warzyw poza marchewką, wyjadało lody z miski razem ze mną. Nie, nie mówiłam mu z czego są zrobione. Sam wymyślił, że są "orzechowe" (pewnie przez strukturę kalafiora), więc nie wyprowadzałam go z błędu :)

  • 450 mrożonych różyczek kalafiora
  • 30 g odżywki białkowej o smaku czekoladowym
  • 10 g kakao
  • kilka łyżek mleka kokosowego (opcjonalnie)
  • słodzik

Kalafior wrzucamy do blendera i zostawiamy na kilka minut, żeby lekko się rozmroził. Dodajemy odżywkę, kakao, słodzik i dokładnie miksujemy całość (im gładsza konsystencja tym lepiej). W razie potrzeby powoli dolewamy mleko kokosowe, nie przerywając mieszania.

Lody są od razu gotowe do jedzenia. Jeżeli zostawicie w zamrażarce część porcji "na później", pamiętajcie, żeby wyjąć je ok. 30 minut przed jedzeniem - lody bardzo twardnieją i nie da się w nie wbić łyżeczki. Natomiast nie dopuszczajcie do całkowitego rozmrożenia deseru, bo kalafior zacznie być wyczuwalny w smaku :)

2 komentarze: